Drodzy forumowicze, popsułem dziś Matriksa. Dotarłem do końca linii w queście „Zapisywanie się w szpitalu na operację przegrody nosowej”. Potrzebuję pomocy.

Zorientowałem się ostatnio, czyli tak na oko jakieś 20 lat temu, że moja przegroda nosowa jest taka niezbyt prosta. Pamiętam jak przez mgłę, że jeszcze w dzieciństwie, podczas Tutoriala, kolega mi dość mocno przydzwonił. Na pamiątkę została mi jedna dziurka bardziej.

Nie wpływa to jakoś specjalnie na moje Statystyki i nawet nie odejmuje punktów Charyzmy, ale i tak postanowiłem coś z tym fantem zrobić. Wydaje mi się, że wykonałem wszystkie kroki jak należy, a gram zgodnie z zasadami, ale niestety — w pewnym miejscu utknąłem.

Quest ciągnie się już od miesięcy i końca nie widać

Ponieważ opłacam bazowy abonament w postaci Składek na ubezpieczenie zdrowotne, udałem się do Medyka i to już w drugiej połowie 2019 r. Do niego nie mam zastrzeżeń, bo od razu do ekwipunku dodałem Skierowanie na badanie. Użyłem Telefonu, znalazłem na Mapie odpowiednie miejsce i wybrałem Numer.

Osoba po drugiej stronie słuchawki poinformowała mnie, że Laryngolog, z którym potrzebuję się spotkać, by pchnąć fabułę dalej, jest bardzo zajęty. Dodałem do Terminarza nowy wpis z datą i miejscem, a potem zrobiłem jeszcze mały rekonesans, by dostarczyć do Przychodni rzeczone Skierowanie.

Dzisiaj nadszedł wreszcie termin wykonania Zadania.

Dotarłem na miejsce i wziąłem Numerek do Kolejki. Nie ma zmiłuj, inni gracze też załatwią swoje sprawy w tym hubie. Po kilku chwilach dowiedziałem się, w którym Pokoju otrzymam dalsze wskazówki od Laryngologa. Niestety taki zwykły Healer tutaj nic nie wskóra i muszę znaleźć kogoś z podklasą Chirurga.

To nie jest jednak takie proste, bo z Przychodni trzeba przenieść się do Szpitala. Szybka podróż w dodatku nigdy mi nie działała, ale na szczęście droga nie zajęła dużo czasu. Uzbrojony w kolejne Skierowanie udałem się wpierw do punktu Informacji, a NPC mnie pokierował dalej — wprost do Rejestracji.

I znowu kląłem na te automatycznie generowane dungeony!

Wydawało mi się, że szpital na Wołoskiej w Warszawie znam już całkiem nieźle, bo kilka Questów już w nim wykonywałem, ale gdzie tam. Jestem przy tym w stanie przysiąść, że ktoś tutaj zaimplementował algorytmy do automatycznego generowania podziemi. Co w nie nie wejdę, to się gubię.

Jakimś cudem udało mi się jednak namierzyć Rejestrację, a ponieważ Szpital jest znacznie bardziej obleganym serwerem niż Przychodnia, pobrałem Ticket i czekałem równą godzinę. Gdy nadeszła moja kolej dowiedziałem się, że moje Skierowanie na badanie ma Buga. A bez tego Itema nie ma dalszej gry.

No i abarot do Przychodni, a Szybka Podróż nadal nie działa.

Tak więc abarot po kolejny Ticket i czekać w kolejce — ale tyle dobrego, że Healer się jeszcze nie wylogował i udało mu się dopisać Fixa do Skierowania. Abarot do Szpitala, by zgubić się na chwilę w lochach, które wyglądają znajomo i zziajany dopadłem do okienka, by wręczyć zdebuggowane Skierowanie.

Tym razem skrypty zaskoczyły i odblokowało mi to kolejną linię dialogową. Niestety brzmiała ona „W punkcie nie da się zarejestrować Zgłoszenia, w tym celu trzeba zgłosić się do Supportu drogą telefoniczną”. Niestety wyczerpałem opcje w drzewku, a NPC powtarzał w kółko to ostatnie zdanie.

Do teraz nie wiem, kto pisał to zadanie, ale życzę mu, żeby stanął w nocy bosą stopą na klocku Lego.

Okazało się zresztą, że najlepsze dopiero przede mną. Pierwsze podejrzenia, że coś jest nie tak, pojawiły się, gdy udało mi się od razu dodzwonić. Potem nie musiałem na klawiaturze numerycznej podawać żadnych cyfr — ani cheatować, wciskając od razu zero — i od razu połączyłem się z Konsultantką.

Jak coś idzie zbyt gładko, to jest to tylko taka tylko cisza przed burzą i zaraz okaże się, że księżniczka jest w innym zamku. To niepisana zasada i tak było też w tym przypadku. W telefonie już na wstępie usłyszałem, że na zabieg to mogę się zapisać — ale dopiero w czwartym kwartale tego roku! Czułem, że fabuła kieruje mnie na inną ścieżkę, to taka niewidzialna ściana, a i tak się na ten termin zgodziłem.

Ktoś, kto pisał skrypt dla Konsultanta, nie przewidział takiej opcji dialogowej.

Ewidentnie popsułem Matriksa. Po drugiej stronie linii pojawiła się konsternacja i rozpoczęły się próby namawiania mnie do przejścia na inny serwer, bo ten jest pełen. Uparłem się jednak, że ten konkretny mi się bardzo podoba, blisko mi do niego i mam na nim niski Ping. Chciałem po prostu ustawić się w kolejce, jaka długa ona by nie była.

Konsultantka się na chwilę zawiesiła i przestała odpowiadać, ale czekałem cierpliwie i nie dałem się zbyć. Po dłuższej chwili wróciła na linię i oznajmiła, że kolejka oczekujących graczy aż do listopada jest już obstawiona, a na grudzień zapisów się tutaj nie prowadzi. Na tym nasza konwersacja na tym się skończyła.

I dlatego właśnie, drodzy forumowicze, pytam: czy widzieliście gdzieś Walkthrough dla tej Misji? Naprawdę konieczna jest zmiana Serwera? I skąd pewność, że na innym ten Quest będzie wykonalny? Powoli się zastanawiam, czy to nie jest jednak system pay-2-win, bo chyba bez płatnego DLC w postaci Medicover albo LuxMed to się tu nie obejdzie…