Goofy.app to jeden z moich ulubionych programów do systemu OS X. Pozwala na rozmawianie przez chat Facebooka na Maku i ma interfejs zbliżony do systemowego iMessage. Obsługuje też systemowe powiadomienia z Facebook Messengera w Notification Center, które doczekały się dzisiaj istotnego usprawnienia.

Facebook nie udostępnił użytkownikom Maków oficjalnej aplikacji Messenger do OS X. Chatowanie za pośrednictwem przeglądarki internetowej, gdzie cały czas mamy podgląd na newsfeed oraz reklamy, jest oczywiście możliwe – nie należy jednak do najwygodniejszych.

There was no (good) app for that!

mac-app-store-facebook-messenger

W sklepie Mac App Store jest mnóstwo aplikacji do obsługi chatu Facebooka, ale nawet te płatne nie realizują tego zadania w pełni poprawnie. Przez długi czas miałem więc na jednym z wirtualnych pulpitów otwartą cały czas kartę portalu Zuckerberga w Safari.

Znalazłem jak do tej pory tylko jedną aplikację, która pozwala na prowadzenie rozmów i obsługuje wszystkie najważniejsze funkcje. Co ciekawe, nie sposób jej znaleźć w MAS, a jej twórca nie wymaga pobierania opłat za pobranie i korzystanie z aplikacji.

Po przetestowaniu kilkunastu pozycji i wydaniu sporej sumy trafiłem na niedostępny w oficjalnym repozytorium program Goofy.app.

goofy-app-facebook-messenger-chat-os-x-imessage

Program do obsługi Facebook Messengera w systemie OS X to niepozorna aplikacja, która nie jest de facto aplikacją natywną. Młody programista wyciągnął chat Facebooka na stronie www i za pomocą skryptów “upchnął go” do osobnego okna i upewnił się, że będą działać wszystkie najważniejsze funkcje.

Goofy.app wygląda na aplikację natywną, a interfejs jest bardzo zbliżony do systemowego iMessage. Różnice są podobne jak w przypadku aplikacji Wiadomości i Facebook Messenger do iPhone’a. Co najważniejsze, aplikacja obsługuje dodawanie zdjęć, rozmowy grupowe, podglądanie lokalizacji, tzw. stickery i powiadomienia.

goofy-app-facebook-messenger-chat-os-x-powiadomienie

Z Goofy.app korzystam od kilku tygodni i jeszcze się na nim nie zawiodłem. Aplikacja do obsługi Facebook Messengera do Mac OS X doczekała się dzisiaj aktualizacji oznaczonej numerkiem 1.24. Wprowadza ona możliwość odpisywania na wiadomości bezpośrednio z powiadomienia, które wyświetla się w prawym górnym rogu.

Jak dla mnie bomba, a wszystkim użytkownikom Maków i chatu na Facebooku aplikację Goofy.app gorąco polecam!