W zeszłym roku na polskim rynku zadebiutował Uber, czyli najogólniej rzecz biorąc firma kojarząca pasażerów z kierowcami. Od dnia debiutu usługa zdobyła już całkiem sporo użytkowników w Warszawie i sam do nich należę. Ostatnio zmieniono warunki przyznawania bonusów na darmowe przejazdy wzamian za polecanie aplikacji innym użytkownikom.

Uber to prosta aplikacja mobilna. Program rodem z San Francisco do złudzenia przypomina klasyczne aplikacje do zamawiania taksówek, takie jak iTaxi i MyTaxi. Największa różnica jest taka, że w Uberze można odbyć kurs z kierowcą, który nie musi być koniecznie taksówkarzem. Atrakcyjne są też podstawowe stawki Ubera, czyli 5 zł za wejście, 1,40 zł za kilometr i 0,25 zł za minutę jazdy.

Jak działa Uber?

Uber to de facto mobilna platforma, której zadaniem jest kojarzenie kierowców i pasażerów. Jej zaletą są niskie ceny, uproszczenie stawek za przejazd, brak klasycznych taryf nocnych oraz bezgotówkowe rozliczanie płatności. Zamawianie przejazdu odbywa się jednym tapnięciem w ekran. W razie potrzeby do kierowcy można dzwonić lub napisać SMS-a.

Po uruchomieniu aplikacji Uber i jednorazowym dodaniu danych karty płatniczej wystarczy zaznaczyć na mapie miejsce odbioru i poczekać na kierowcę. Trasa rejestrowana jest przez GPS i na podstawie jego wskazań wyliczany jest finalny koszt kursu. Pieniądze są pobierane bezpośrednio z karty, a klient tylko otwiera i zamyka drzwi – pełna automatyzacja.

Darmowe przejazdy z Uberem.

Twórcy aplikacji Uber starają się na wiele sposobów pozyskać nowych klientów. Nie mieli łatwego startu w Polsce, gdzie aplikacje działające w zgodzie z korporacjami taksówkarskimi mają już ugruntowaną pozycję. Na szczęście dostępność aut Ubera w centrum Warszawy jest już znacznie lepsza niż w pierwszych dniach po debiucie, a nocami nawet w oddalonych od centrum dzielnicach łapię kursy bez problemu.

Najnowszym pomysłem na przyciągnięcie klientów jest zmiana mechanizmu przyznawania bonusów za namówienie do skorzystania z usługi znajomych. Bonus dla właściciela kodu promocyjnego na przejazd Uberem tak jak wcześniej przyznawany jest tylko wtedy, jeśli osoba zakładająca konto w usłudze z polecenia wykona z powodzeniem pierwszy kurs.

Pierwotnie stan konta prepaid dla polecającego i poleconego zwiększał swoją wartość o 20 zł. Po ostatniej aktualizacji programu promocyjnego Uber rozdaje jednorazowe kupony na przejazd do 25 zł, które mają trzymiesięczną datę ważności. Jak skorzystać z promocji? Zarejestruj się z mojego linka polecającego, albo po rejestracji wpisz kod w aplikacji: d7k0t

Potem wystarczy tylko zamówić kurs i wskazać miejsce docelowe. Szerokości!