Z Archiwum X jest jednym z najlepszych seriali w historii telewizji i darzę go ogromnym sentymentem. Informację o powrocie Mouldera i Scully przyjąłem tak jak inni fani z ogromnym entuzjazmem. Wiele osób przeoczyło jednak to, że The X-Files Season 10 pojawiło się już w… 2013 roku. Rzecz w tym, że to nie był to ani serial, ani film. Oficjalną kontynuację wydano w formie komiksu.

Od początku tego roku słyszymy po planach producentów kultowych seriali, aby odświeżyć nieco zakurzone marki. Prowadzone są rozmowy na temat kolejnego sezonu Heroes Reborn i Miasteczka Twin Peaks, a od kilku tygodni czytamy o tym, że showrunner Chris Carter chce przywrócić do życia Z Archiwum X.

Dzisiaj dostaliśmy potwierdzenie, że The X-Files rzeczywiście powróci z nowym sezonem.

the-x-files-i-want-to-believe-plakat-poster

Chęć udziału w kontynuacji Z Archiwum X potwierdzili odtwórcy głównych ról, ale nie czują się już na siłach ze względu na inne zobowiązania przygotować pełnego sezonu, jak to miało miejsce w ubiegłym wieku.

Do tej pory pojawiło się już zgoła 200 odcinków The X-Files oraz kilka filmów, w których pierwsze skrzypce grali David Duchovny i Gillian Anderson. Nowy sezon będzie króciutki i rozpisano go zaledwie na 6 epizodów.

Fani powinni jednak wiedzieć, że oficjalna kontynuacja serialu w postaci The X-Files Season 10 pojawił się już blisko dwa lata temu.

the-x-files-season-10-komiksy

Za opowiedzenie dalszych losów Muldera i Scully po ostatnim filmie kinowym odpowiedzialne jest wydawnictwo IDW, a zeszyty można kupić w Comixology. Postanowili oni przywrócić do życia ikoniczne postaci z telewizyjnego ekranu i dać im szansę na powrót do pracy w FBI.

Do tej pory wydane zostało już kilka serii, które czerpią z motywów Z Archiwum X. Pojawił się dokładnie 20 z 25-ciu zaplanowanych zeszytów z głównej serii The X-Files Season 10. To prawdziwa gratka dla każdego fana jednego z najlepszych seriali telewizyjnych wszech czasów.

Ciekawe tylko, jak do oficjalnej komiksowej kontynuacji odniesie się ta telewizyjna i jaką w tym przypadku będzie nosić nazwę.