Cykl Fallout jest jednym z najlepszych serii gier komputerowych w historii. Postnuklearne uniwersum nie doczekało się niestety nigdy rozbudowy o komiksy lub powieści, chociaż świat aż się o to prosi. Gdzie jednak deweloper nie może, tam fanów pośle, a pierwsza część gry doczekała się nowelizacji i to w języku polskim.

O tym, że gry z serii Fallout to ikona gatunku cRPG nie muszę nikogo przekonywać. Zarówno pierwsze dwie części w rzucie izometrycznym, tak jak i kolejne odsłony Bethesdy przedstawione w formie FPS-ów dawały graczom do eksploracji ogromny świat, który aż prosi się o rozbudowę.

W przeciwieństwie do innych serii gier, takich jak np. Halo i Assassin’s Creed, Fallout nigdy nie doczekał się oficjalnej nowelizacji lub książek rozwijającej wątki tego uniwersum. Trafiłem jednak ostatnio na fanowską produkcję bazującą na pierwszym Falloucie, która jest naprawdę warta uwagi.

Zgłosił się do mnie mailowo anonimowy autor z linkiem do swojego projektu o nazwie Fallout – Novel. Na Blogspocie publikuje on w odcinkach książkę – w formatach PDF, MOBI i EPUB – w której przedstawia wydarzenia z pierwszej części cyklu z perspektywy swojej własnej postaci.

Ze względu na sentyment którym darzę serię gier Fallout postanowiłem zapoznać się z projektem i przypadły mi do gustu pierwsze dwa rozdziały. Od tegu czasu regularnie czytam kolejne odcinki. Was też zachęcam do zapoznania się z projektem, bo chociaż to fanowska produkcja, to jest zdecydowanie warta uwagi każdego entuzjasty serii.

Do tej pory bohaterowi nazwanemu Blaine Kelly udało się dotrzeć do Złomowa i właśnie kieruje się do Hub. Autorowi, kimkolwiek on jest, życzę wytrwałości w dążeniu do odnalezienia hydroprocesora, a może nawet opisania dalszych przygód.

Fallout Novel – strona główna projektu

źródło grafiki głównej: thefusejoplin.com