Seria Fallout to klasyka gier komputerowych z gatunku cRPG. Uwielbiam wszystkie części z wyjątkiem Tactics, a zwłaszcza dodatki DLC do New Vegas. Aż dziwne, że seria nie doczekała się oficjalnej ekranizacji. Ale od czego są fani? Na YouTube trafił pierwszy odcinek drugiego sezonu fanowskiego projektu Nuka Break. To prawdziwy must-see!

Postapokaliptyczny świat Fallouta ze swoim ciężkim klimatem i specyficznym humorem aż prosi się o przeniesienie na duży ekran. Nuklearne pustkowie, w które zamieniły się w tym świecie Stany Zjednoczone, to miejsce gdzie można opowiedzieć setki świetnych historii. I to niekoniecznie o osobach, które schroniły się przed zagładą w ogromnych, podziemnych bunkrach w oryginale zwanych “Vaults”.

Fanfilmy nie muszą być amatorskie

W sieci można znaleźć wiele filmików fanowskich, czego świetnym przykładem są te dziejące się w świecie Gwiezdnych wojen oraz uniwersum Valve – gdzie to ostatnie również nie zostało jeszcze zaadoptowane przez Holywood, chociaż się do tego w pełni nadaje. Ale żadna z fanowskich serii nie jest tak świetnie przygotowana jak właśnie Nuka Break.

Wszystko zaczęło się od fanfilmu, który spotkał się z tak ciepłym przyjęciem, że powstał na jego bazie cały serial. W pierwszym sezonie twórcy pokazują świat pustkowi z dużą dozą humoru, gdzie przerysowani bohaterowie wędrują i ładują się co chwila w tarapaty. Dużo klimatu dodają wstawki pokazujące w scenach walki nałożony na obraz interfejs z gry.

Przerwa na Nuka Colę!

[youtube https://www.youtube.com/watch?v=np531fzqWAY]

W rezultacie powstało kilka mniej więcej dziesięciominutowych odcinków. Jak na produkcję fanowską scenografia, efekty specjalne i gra aktorska zasługują na najwyższe uznanie. Na drugi sezon twórcy kazali sobie długo czekać, w międzyczasie serwując nam średnio udany miniserial Aperture R&D bazujący na grze Portal.

Na Red Star jednak warto było czekać! Odcinek zaczyna się od przedstawienia zupełnie nowego bohatera, a klimat jest znacznie bliższy grze New Vegas, niż trzeciej części. Odcinek jest długi – trwa aż 25 minut – i przepełniony jest akcją i niezłymi dialogami.